1. Anasayfa
  2. Blog
  3. 2020 Seo Trendleri

2020 Seo Trendleri

tarafından | Mar 30, 2020 | Blog

Arama motorlarındaki sıralamalar, tüketicilerin karar verme mekanizmalarını ve satın alma alışkanlığını büyük oranda etkiliyor. Öyle ki, milyonlarca kullanıcı satın almadan önce mutlaka arama motorları üzerinden araştırma yapıyor. Üstelik bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kullanıcılar en çok ilk sıralarda çıkan sitelerden alışveriş yapıyor. Çünkü ilk sırada yer alan siteler daha güvenilir ve kredibilitesi yüksek olarak algılanıyor. Dolayısıyla kurum/markaların arama motorlarında ilk sıralarda yer alması hem satış grafikleri için hem de güvenirlik ve marka sadakati için önemli bir kriter oluyor. Sürekli olarak kendini güncelleştiren SEO’da trendlerde periyodik olarak değişiyor. Bu yazımızda 2020 SEO trendleri ve son gelişmeleri paylaşacağız.

Yaratıcılık kazanacak

Dijital rekabet hiç olmadığı kadar kızışıyor. İşte bu noktada diğerlerinden ayrışmak için içeriklerinizi sürekli güncellemeli ve geliştirmelisiniz. İçerikler kesinlikle anlaşılır ve doğal konuşma, yazma kurallarına uygun olmalıdır. Okuyucular için tatmin edici sonuçlar sunmanız gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz konular da çok önemlidir. Bu konuda yaratıcı olmak sizi kazanan yapacaktır.

Mobil indeksleme olmadan kazanamazsınız

2020 SEO trendleri arasında en çok dikkat çeken trendlerin başında gelen mobil öncelikli indeksleme, sizi üst sıralara taşımanın ipuçlarını sunuyor Çünkü Google geçtiğimiz yıl, bir güncelleme yayınlandı. Bundan sonra mobil ve masaüstü arama mobil sayfaları referans alınarak oluşturulacak. Önceleri masaüstü referans alınırken bu sistem tamamen değişti. Bu değişim en büyük sebebi ise artık kullanıcıların masaüstünden çok mobilden arama yapması olarak düşünülüyor.

Sesli aramalar

Teknoloji ilerledikçe kullanıcıların tercih ettikleri arama biçimleri de değişiyor. Son yıllarda hayatımızda büyük bir yer edinen sesli arama, kullanıcı deneyimini daha konforlu ve ayrıcalıklı hale getiriyor. Sesli aramalar, sesli asistanlar insanlın verdiği komutlar sayesinde hayatımızın önemli bir parçası haline geliyor. Özellikle de genç nesil, aramalarını sesli asistanlar aracılığıyla yapıyor. Dolayısıyla birçok marka/kurumun sesli asistanlara yatırım yaparak dijital rekabetten sıyırılmayı başarıyor.

Görsel aramalarda da var olun

Sadece web aramalarında çıkmak yetmez. Size özgün orijinal görsellerinizi sayfalarınızda ALT etiketi ile görseli açıklayıcı etiket ile sayfalarınıza yerleştirmeniz gerekir. Bu sayede web sitenize trafik çekebilirsiniz. Çünkü birçok kişi görseller üzerinden arama yapıyor. Eğer arama konusu ile ilgili ise sizin görseliniz sitenize trafik ve ziyaretçi sağlayacaktır.

Bizimle İletişime Geçin

9 + 12 =

tr_TRTurkish