1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Bursa; Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği (EHTTA) zirvesine ev sahipliği yaptı.

Bursa; Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği (EHTTA) zirvesine ev sahipliği yaptı.

tarafından | Eki 19, 2015 | Haberler

Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği’nin (EHTTA) her yıl üye bir ülkede gerçekleştirdiği toplantıya bu yıl Bursa ev sahipliği yaptı. Organizasyonun medya ilişkileri çalışmaları Arma PR tarafından yürütüldü.
Bursa’nın termal hazinelerinin dünya vitrinine çıktığı EHTTA toplantısı, Bursa Uluşehir’de gerçekleşti. Merinos AKKM’de düzenlenen Galaya, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, EHTTA Başkan Giuseppe Bellandi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizm profesyonelleri ve çok sayıda önemli davetli katıldı.
Birçok etkinliğin yer aldığı toplantı sunucu Korhan Abay’ın açılış konuşmasıyla başladı. Gala Osmanlı kıyafetleri moda defilesi ile devam etti, sonrasında ise Bursa’yı anlatan kısa film gösterimi yapıldı. Film gösterimi sonrası açılış konuşmasını yapan Vali Karaloğlu, Bursa’nın EHTTA’ya Türkiye’den ilk ve tek şehir olduğunu, Bursa’nın binlerce yıllık termal mirasının korunması ve sürdürülebilir turizm modellerinin geliştirilmesi açısından Bursa’nın EHTTA’ya üye olmasını kıymetli bulduğunu vurguladı.

Bizimle İletişime Geçin

3 + 2 =

tr_TRTurkish