1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Deliklikaya Sanayi Bölgesi açıldı

Deliklikaya Sanayi Bölgesi açıldı

tarafından | Eyl 30, 2016 | Haberler

Deliklikaya Sanayi Bölgesi’nin (DESB) açılış ve temel atma töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kadir Topbaş ve DESB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış organizasyonunun Medya İletişim çalışmaları tarafımızca yürütüldü.
İstanbul’u dünyanın en önemli sanayi bölgelerinden biri olması için büyük bir yatırımla hayat bulan Deliklikaya Sanayi Bölgesi, toplamda 400 tesis hedefiyle hayata geçirildi. Aynı zamanda 30 bin kişinin istihdam edilmesi ve 60 milyar dolarlık ekonomi potansiyeli ile sanayinin önemli bir merkezi olmayı amaçlıyor. Hadımköy’de 2,3 milyon metrekare büyüklüğü ile İstanbul’un en nitelikli sanayi bölgelerinden biri olan Deliklikaya Sanayi Bölgesi’nin gelişimi için Endüstri 4.0 Devrimi’ne ve ÇED’e titizlikle uyuldu.
Ülke ekonomisi için çok önemli bir yatırım olan Deliklikaya Sanayi Bölgesi’nin tam donanımla hizmet vermesi halinde liman, demir yolu ve kara yolları gümrüklerine bağlantısı sayesinde tam kapasiteye eriştiğinde ekonomiye 60 milyar dolarlık bir katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Bizimle İletişime Geçin

6 + 4 =

tr_TRTurkish