1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Dijital Pazarlama Ajansları Ne İş Yapar?

Dijital Pazarlama Ajansları Ne İş Yapar?

tarafından | Eyl 25, 2019 | Blog

İletişim dünyasının geçirdiği dijital evrim, geleneksel ajansların yanı sıra dijital pazarlama ajansı kavramını yaratmıştır. Birçok marka/kurum bu yeni dünyada var olabilmek için bir rehbere ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla dijital pazarlama ajansı ne iş yapar sorusu da hiç olmadığı kadar önem kazanmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere dijitalleşen pazarlama yöntemlerini tek bir elde yürüten dijital pazarlama ajansı, geleneksel ajanlardan farklı olarak internet mecrası için strateji ve planlar belirler. Marka/kurumun dijital vitrinini düzenler ve pazarlama faaliyetlerini yürütür.
Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar sorusunun cevabı kapsamlıdır. Çünkü dijital pazarlama ajansı;web sitesi tasarımından, site trafik analizine, Arama Motoru Optimizasyonundan performans takibine kadar birçok alanda etkin olarak rol oynar. Temel olarak geleneksel ajansların gerçekleştirdiği strateji ve çalışmaları dijital dünya bakış açısıyla özellikle de dağıtım kanallarını dikkate alarak planlar. Markaların geleneksel çalışmalarına entegre olarak yürütür.

Dijital pazarlama ajansları hangi alanlarda hizmet verir?

 İçerik Pazarlaması (Content Marketing)
 E-posta Pazarlaması (E-mail Marketing)
 Google Analytics (Site trafik analizi)
 SEM, SEO
 Wep tasarım
 Facebook &Instagram Reklam Yönetimi
 Sosyal Medya Yönetimi

Dijital pazarlama ajanslarının avantajları nelerdir?

Dijital pazarlamanın hem kendi içinde hem de geleneksel ajanslara göre birçok avantajı vardır. En önemli özelliği ise hedeflemenin kolay olmasıdır. Dijital pazarlama ajansları her maka/kurumun seslendiği yaş, cinsiyet, ilgi alanı gibi faktörleri göz önüne alarak hedef kitleyi nokta atışı olacak şekilde belirler. Doğru mesajlarla doğru zamanda doğru hedef kitleye ulaşabilme imkanı daha fazladır. Örneğin Instagram üzerinden sadece ilgili hizmet/ürünün hitap ettiği kitle seçilebilir bu sayede bütçe kontrol altına alınmış olunur.
Bunun yanı sıra dijital pazarlama ajansını geleneksel ajanslardan ayıran en önemli özelliği ölçümlenebilir sonuçlar sunmasıdır. Reklamın kaç kişi ile etkileşime geçtiği ve kaç kişinin ürün/hizmetle ilgilendiği görülebildiğinden bütçe en efektif şekilde kullanılmaktadır.
Dijital pazarlama ajansları ihtiyaçlarınızı çok daha hızlı bir hizmet anlayışıyla karşılar. Çünkü çalıştığı mecraların dinamiği ve mekanizması gereği her şey çok hızlıdır ve sorunlar ivedilikle büyüyebildiği gibi aynı ivedilikle çözüme kavuşturulabilir.
Bu noktada dijital ajansınızı seçerken çok dikkatli olmalı, işinizin profesyonel kişiler tarafından yürütüldüğünden emin olmalısınız. Ancak o zaman başarıya ulaşabilir, kalıcı işlere imza atabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

5 + 9 =

tr_TRTurkish