1. Anasayfa
  2. Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanan kişi sayısında yaşanan artış ‘Pazarlama’ hizmetlerinin dijitalleşmesini ve yeni bir anlayışın ortaya çıkmasını sağladı. Dijital pazarlama, değişen beklenti ve talepleri karşılayacak, etkin, interaktif yönü olan, hızlı geri dönüşü mümkün kılan yeni anlayışın sonucu olarak doğdu. Her ne kadar geleneksel yöntemler devam ediyor olsa da bu yöntemleri dijital pazarlama ve prensiplerinden ayrı düşünmek neredeyse imkansız hale geldi.

 

Blogger, influencer etkileşimi

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, dünyanın giderek küçüldüğü, rakiplerinse aynı hızla arttığı modern zamanların yeni gücü ve hakimidir. Bugün gelinen noktada Türkiye’de 54 milyon aktif internet kullanıcısı var. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının internet kullandığı düşünüldüğünde dijital pazarlama ve karmasının iletişim dünyası üzerindeki etkisi daha net ortaya çıkmaktadır.

Mobil ve interaktif kanallar aracılığıyla yürütülen dijital pazarlamanın kullanım kolaylığı, erişilebilir ve sonuçlarının ölçülebilir olması öne çıkmasını sağlıyor. Yanı sıra  maliyetinin geleneksel yöntemlere göre düşük olması ve çift yönlü bir iletişime olanak tanıması markalar için oldukça avantajlı. Ayrıca dinamiktir, esnektir ve deneyimlere odaklanır. Sistematik olmasıyla potansiyeli çok daha yüksektir. Hedeflere ulaşma noktasında öngörülebilir sonuçlar sunar. Tam da bu sebeplerle geleneksel yöntemlere entegre olarak dijital pazarlama tekniklerini kullanmayan marka ve kurumların pazardaki rekabet ortamında işleri zordur.

21. Yüzyılın Dijital Pazarlama Teknikleri

Dünya dijitalleşiyor. Makineler, cihazlar, yöntemler ve hatta davranış biçimleri dijital bir dönüşüme dahil oluyor. Bu noktada hala bir dijital pazarlama stratejiniz yoksa ve en güncel dijital teknikleri iletişim süreçlerinize entegre etmiyorsanız bir eksik var demektir.Arma PR olarak; markanızın, doğru kanallar kullanılarak, doğru müşterilere en efektif ve hızlı bir biçimde ulaşmasını sağlıyoruz. Her sektörde ve her firmanın dinamiklerine göre farklı iş modelleri ile kalıcı başarı elde etmenizi sağlıyoruz.

Görüntülü Reklam Pazarlaması

E – Mail Pazarlaması

İçerik Pazarlaması

Bizimle İletişime Geçin

5 + 15 =

tr_TRTurkish