Are you ready for digital transformation?

360-degree marketing communications

We add value to your brand

Arma PR Communication Consulting Services

It is time to ‘change’ in the communication world... Digitalization is rewriting the rules of marketing and communication as we speak. Change is the hard fact of the new concepts of marketing and brand. And those who cannot keep up simply lose...

“Digitalization points to a brand-new world”

Founded 15 years ago, Arma PR offers ‘Brand Management and Communication Consulting’ services through which it has experienced the transformation in marketing and communication approaches. In this new world order that is becoming more and more digitalized, we integrate new ideas and methods into our work processes to improve our agency as a new generation communication consulting agency.

Our dynamic, ever evolving and innovating structure has enabled us to offer competitive edge to our clients while creating exclusive and value-added solutions. With a well-defined strategy, we closely monitor the market conjuncture and the needs of our clients, and we can offer an overall management approach for their communication efforts, drawing on our highly educated and experienced team of professionals. All in all, we serve our clients as their true companion.

 

Public Relations

Markalaşmanın giderek önem kazandığı günümüz iş dünyasında, yaratıcılık ve iletişimin birleşme noktasında yer alan Halkla İlişkiler en güvenilir ve ikna edici iletişim yöntemidir. Ayrıca Reklam ve diğer iletişim disiplinleri ile kol kola çalışıldığı takdirde onlarında da etkisini katlayarak artırıyor.

Digital Marketing

Geleneksel yöntemlerden farklı olarak interaktif bir iletişim yaklaşımı sunan dijital pazarlama, marka/kurumları hedef kitleyle buluşturmak için çok etkili bir yöntemdir.  Bu noktada kurum ve markalar için sınırsız fırsatlar sunan dijital arenada, görünür olmak için doğru ve efektif çalışmalar yürütmek gerekiyor.

Reklam

Rekabet sınırlarının tamamen kalktığı bir dünyada fark edilmek için iyi kurgulanmış reklam kampanyaları bir gereklilik haline geldi. Dolayısıyla marka veya kurumun hedeflerine uygun olarak hazırlanan tanıtım çalışmaları, 360 derece iletişim anlayışıyla tek elden, birbirleriyle uyumlu  ve hızlı bir şekilde yürütülmelidir.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish