1. Anasayfa
  2. Blog
  3. GOOGLE REKLAMLARI İLE 1-0 ÖNE GEÇİN

GOOGLE REKLAMLARI İLE 1-0 ÖNE GEÇİN

tarafından | Oca 30, 2020 | Blog

Rekabet koşullarının küresel boyutlara ulaştığı günümüzde marka/kurumlar; öne çıkmak, ileti yoğunluğundan sıyrılmak ve mesajlarını hedef kitlesine ulaştırabilmek için Google reklamlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada yapılacak Google reklamları, en etkili reklam modeli olarak geniş kitlelere ulaşabilmeyi sağlar.

Ürün ve hizmetlerini tanıtabilmek, duyurabilmek için arama motorlarında reklam olarak ilk sıralarda yer almak çok önemlidir. Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google aracılığıyla verilen reklamlar hedef kitle nezdinde bir güven kriteri olarak yer alıyor. Çünkü internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu satın alma işlemleri öncesinde mutlaka arama motorları üzerinden araştırma yapıyor. Kullanıcılar en çok ilk sırada yer alan ilgili sonuçlara tıklayarak karar veriyor. Tüketicinin kararını doğrudan etkilemekse Google reklamları sayesinde orada var olabilen marka/kurumların mesajlarına kalıyor.

Google Reklam Türleri Nelerdir?

  • Arama Ağı
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Yeniden Pazarlama
  • Youtube Reklam Ağı
  • Ürün Listeleme
  • Mobil Reklam Ağı

Neden Google Reklamı Vermelisiniz?

Google reklamlarının en önemli özelliği çok sayıda ziyaretçi kitlesi oluşturması açısından avantajlı olmasıdır. Google üzerinden verilen çevrimiçi reklamlar, aratılan ilgili kelimeler sayesinde kurum/markaların ön plana çıkmasını sağlıyor. Kişilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda ise web sitesine trafik artış gösteriyor. Google reklamları, arama sonuçlarını kişinin ihtiyaçlarına göre sıraladığından daha çok tıklanma sayısına ulaşıyor.

Google reklamlarının bir diğer önemli özelliği ise satış grafiğinin ivmesini arttırmasıdır. Çünkü alışveriş yapacak kişilerin yaptığı ilk şey, mağaza mağaza gezmek yerine Google üzerinden aratmak oluyor. Bu noktada yapılan araştırmalar gösteriyor ki, ilk üç sıraya yerleşen siteler kesin olarak tıklanıyor. Bu noktada ilk sıralarda Google reklamları ile var olmak marka/kurumların satış ve kar hedefleri için oldukça önemli bir adımdır.

Düşük maliyet, hızlı çözüm

Google reklamlarını bu kadar efektif ve trend kılan bir diğer özellik maliyetleridir. Diğer reklam modelleri ile kıyaslandığında oldukça düşük maliyetlere sahip olan Google reklamları, kısa zamanda kurum/markalara büyük getiriler sağlamaktadır. Düşük maliyetine ters orantı olarak büyük getirilen sağlayan Google reklamları, büyük hedeflere ulaşmak için marka/kurumlara kestirme yolu sunar.

Bizimle İletişime Geçin

4 + 4 =

tr_TRTurkish