1. Anasayfa
  2. Grafik & Web Tasarımı

Grafik & Web Tasarımı

Giderek kompleks bir yapıya dönüşen pazarlama stratejilerinde, görünür olabilmenin ilk kuralı farklı olmaktır. Grafik & web tasarım ise bu farklılığı somut kılacak en etkili güçtür. İletişim süreçlerinin birçok aşamasında kendine uygulama alanı bulan grafik & web tasarım, en çok görsel unsurlarda karşımıza çıkmaktadır.

Web Tasarımı; Web siteniz, dijital ortamdaki vitrininizdir…

Dijitalleşen dünyada marka/kurumların iletişim, satış, tanıtım hedeflerine ulaşmadaki en önemli aracı web siteleridir. Pazarlama stratejileri doğrultusunda gücü ve etki alanı giderek büyüyen web siteleri, kullanıcının satın alma eğilimlerini etkilediği gibi imaj, güvenilirlik gibi değişkenler üzerinde de önemli rol oynar.

Bir web sitesinin istenilen etkiyi göstermesi ise sanıldığı kadar kolay değildir. Bugün yüzlerce markaya ait web sitesi mevcuttur ve belli kriterlerin altında kalan siteler amacına ulaşamaz. İyi tasarlanmış bir web sitesi; hedef, fonksiyon, neyi veya kimi temsil edeceği gibi kriterlere bağlı olarak diğerlerinden ayrılabilir. Bu durumda marka/kurumların dijital dünyadaki yansıması olan web sitelerinin belli bir kriterin üzerinde olabilmesi, tüketici beklentilerini karşılaması, istenilen trafik akışını sağlayabilmesi için web tasarım çalışmaları kapsamında ele alınması gerekir.

İyi bir web tasarımı; sade ama etkili, fonksiyonel ama estetik olmalı

Hedef kitleyi web sitesine çekmek kadar web sitesinde kalmasını sağlamak da önemli bir konudur. Her şeyin çok hızlı tüketildiği internet ortamında zamanını karmaşık ve yorucu bir web sitesinde harcamak istemeyen kullanıcı, bir sonraki web sitesine geçmekte hiç tereddüt etmiyor. Bu noktada çok sade olarak tasarlanan, rahat gezilebilir, kolay anlaşılabilir, hızlı web siteleri kazanıyor. Minimal dizayn anlayışı kapsamında ele alınan web tasarım,

  • Mesajı doğrudan verebilmeli
  • Gözü yormayacak renk tonları tercih edilmeli
  • Tüm kalabalık unsurlar çıkarılmalı
  • Kişi doğrudan aradığına ulaşmalıdır.

Grafik Tasarım

Etkili bir reklam ve tanıtım planlayabilmek için sadece reklam değil iyi derecede pazarlama, PR ve grafik tasarım bilgisi gerekmektedir. Özellikle de hedef kitleye sunulacak görsel malzemelerin etki gücü düşünüldüğünde grafik tasarım çalışmalarının önemi çok daha net ortaya çıkmaktadır.

Ajansımızda, bu bakış açısıyla tüketici psikolojisini etkileyen ve marka kimliğini destekleyen web tasarımı, katalog, broşür, insert, indoor, outdoor iletişim materyallerini özgün, orijinal ve yaratıcı tasarımlarla gerçekleştiriyoruz. Tüm pazarlama ve iletişim materyallerini hedef kitlemizde oluşturmak istediğimiz algıya göre planlıyor ve üretim sürecini de takip ediyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

8 + 10 =

tr_TRTurkish