1. Anasayfa
  2. Kurum ve Marka İmajı Oluşturma

Kurum ve Marka İmajı Oluşturma

Güçlü bir marka yaratmanın en önemli şartlarından biri; etkili, doğru bir iletişim stratejisi ve imajının olmasıdır. Bir marka, konsept ve imajını efektif temeller üzerine inşa ederse yaratacağı etki alanı da aynı oranda büyük ve sürekli olur. Kurum ve imajı oluşturmak için en önemli parametre ise görsel kimlik unsurlarıdır. Görsel kimlik markanın hedef kitlesine ‘Ne söylediğini’ en iyi ve etkili bir biçimde ifade eden sembollerdir.

Markanın göstermek ve anlatmak istediği tüm mesajları somutlaştıran iletişim enstrümanı görsel kimlik, kurumun kültürel kodlarını ve karakterini yansıtan bir ayna görevi görür. Bu sebeple kurum ve marka imajı oluşturmak için yaratılan tüm görsel kimlik unsurları titizlikle yürütülecek bir çalışma sonucunda ortaya konulmalı ve fark yaratarak ilham vermelidir. Peki, nasıl?

Kurum ve Marka İmajı Oluşturmada Yeni Kural; Az Çoktur

Küreselleşen bir dünya kendi ekonomik sistemini yarattı. Oyunun kuralları değişti ve kartlar yeniden dağıtıldı. Artık tüketici ve deneyim odaklı bir sistem var. Bu sistemde var olmanın tek yolu ise görsel anlatım değerlerini güçlü kılmak ve diğerlerinden sıyrılabilmek.

Kural basit; az çoktur… Yani, binlerce ileti kirliliğinin içinde potansiyel ve mevcut hedef kitleye ulaşmayı sağlayacak ve markanın felsefeni anlatabilecek bir formül yaratmak! Bu bazen bir logo, bazen bir renk bazense sizi hatırlatacak bir ses olabilir. Önemli olan duygusal temelli bir fikri temsil etmesidir. Çünkü kurum ve marka imajı oluşturmak için günümüz modern dünyasının kuralları bunu gerektiriyor.

Kurum Ve Marka İmajı Oluşturmanın Güçlü Oyuncuları…

Markanın imzası olarak özetleyebileceğimiz kimlik unsurları, kurumun kültürünü, misyonunu, hedeflerini, stratejilerini, kontrol mekanizmalarını ve hizmetlerini karakterize eden en önemli araçtır. Güçlü ve iyi dizayn edilmiş görsel kimlik unsurları, yine iyi planlanmış bir tema ile bütünleştirildiğinde;

  • Değişen rekabet koşullarında bir adım öne geçmenize katkıda bulunur,
  • Her biri birbirini tekrar eden hizmet ve ürün skalasında fark edilmenizi sağlar,
  • Küreselleşmeyle birlikte farklı hedef kitlelerle yürütülmesi gereken uyum sorununa çözüm sunar,
  • Marka sadakati ve aidiyet duygusunu pekiştirir,
  • İlk akla gelen olmanızı ve zihinlerde yer etmenizi sağlar.

Bizimle İletişime Geçin

11 + 8 =

tr_TRTurkish