1. Anasayfa
  2. Medya İlişkileri

Medya İlişkileri

Doğru yürütülen medya ilişkileri zihinlerde iz bırakır, diğerlerinden farklı kılar…

Halkla ilişkiler gündem belirler, medya ise gündem yaratır. Kamuoyunda yaratılmak istenilen algının oluşturulması için en temel kaynak medyadır. Bu denklemde marka ve kurumların yer alabilmesi ise ancak etkili ‘medya ilişkileri yönetimi’ ile mümkündür.

Medya ilişkileri; markanın stratejilerini merkeze alarak oluşturulan mesajların kamuoyu ile buluşmasını sağlayacak hedef odaklı iletişim çalışmalarıdır. Marka/kurumların zihinlerde hangi kodlarla konumlandırılması gerektiğini belirleyen Arma PR, doğru kişilerle iletişime geçerek doğru zamanda, doğru mesajlarla medyada etkili şekilde yer almanızı sağlar.

Medya Dinamikleri ve Medya İlişkileri

Medya ilişkileri, haber yaratır…

Ne, haber olur? Bir mesajı, haber yapacak parametreler nelerdir? Bu soruların cevabı ancak medya dinamiklerini iyi bilmek, doğru analiz etmek ve süreci doğru yürütmekle verilebilir. PR süreçlerinin en önemli çalışma alanlarından medya iletişiminde önemli olan, medyaya kurumunuzun hizmet, ürün ve fikirleriyle ilgili haber değeri olan mesajlar iletmektir. Burada temel olan; medyanın önceliklerini bilmek, gündemi analiz etmek ve olası fırsatları iyi değerlendirerek haber yaratmaktır.  Zamanlama önemli, gerçek haber sunmak esastır.

Medya İlişkileri Yönetimi ve Yöntemleri

Medya ilişkileri yönetimi, markanızı sektörün referansı haline getirir…

Marka ve kurumun iş hedeflerini, karşılıklı iş birliği çerçevesinde basın mensuplarına iletirken kullanılan birçok yöntem ve pratik vardır. Medya kendi başına bir araç olsa da medyaya ulaşmada kullanılan farklı yöntemler vardır. Bunların en başında içerik üretimi gelir. Kurum ve markanızın söylemek istediklerine bir hikaye yaratan içerik üretimi, hem kamuoyu hem de medyanın zihninde aynı algıyı yaratacak yazılı argümanları sunar.

Etkin bir medya iletişiminde geniş bir network kadar, bu iletişimi sürdürülebilir kılacak sıcak ilişkiler önemlidir. Buradaki temel konu ise kurulan ilişkileri, karşılıklı iş birliği üzerine inşa edebilmektir. Arma PR, 15 yıllık sektör deneyimini, uzun yıllara dayanan güçlü ilişkileri ile birleştirerek etkin bir medya ilişkileri süreci yönetir. Birçok farklı sektörde Türkiye’nin önemli markaları ile çalışan Arma PR, iletişim dünyasına hakim bir noktada yer alarak kurumunuzdan kalıcı bir iz bırakır.

Halkla İlişkiler İle İlgili Sayfalar

Bizimle İletişime Geçin

1 + 14 =

tr_TRTurkish