1. Anasayfa
  2. Blog
  3. SEO Danışmanlığı nedir?

SEO Danışmanlığı nedir?

tarafından | May 7, 2019 | Blog

SEO Danışmanlığı Nedir?

Marka/kurumun dijital alandaki en önemli vitrini olan web sitelerinin ilk sıralarda yer alması, artık sadece önemli değil hayatidir. Çünkü bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kullanıcıların %33’ü ilk çıkana, %18’i ikinciye, %12’si ise üçüncü siteye tıklayarak satın alma davranışında bulunuyor. Dolayısıyla tercih edilmek için ilk sayfalarda yer almaktan çok daha fazlası gerekiyor. SEO danışmanlığı ise bu süreci en profesyonel şekilde yürütmek için marka/kurumların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor.
Web sitesi algoritmasını arama motorlarıyla uyumla hale getiren bu sayede arama sonuçlarında kurum/markaların web sitelerinin üst sıralarda çıkmasını sağlayan çalışmaların tümüne SEO danışmanlığı denir. SEO danışmanlığı, özellikle de rekabetin üst seviyelere ulaştığı sektörlerde anahtar kelimeleri doğru ve etkili kullanarak arama sıralarında ilk sıralarda yer almayı sağlar.

Sitenizin hayati fonksiyonları SEO Danışmanlığına bağlı!

SEO danışmanlığı kapsamında site kodlaması arama motorlarına uygun hale getirilir. Bu sayede Google veya diğer arama motorları sitenizi ziyaret eder ve özgün içeriklere puan verir. Web sitesi ne kadar iyi optimize edilirse puan o kadar yüksek olur. Arama motorlarında gelen puanla doğru orantılı olarak web sitesinin sıralaması da ilk sıralara ulaşır.
Ancak bu sanıldığı kadar kolay bir süreç değildir. Tamamen profesyonel bir şekilde yürütülmesi gereken SEO, aynı zamanda ziyaretçilerin sitede olabildiğince uzun kalmasını sağlayacak çalışmaları da içerir. SEO danışmanı, ziyaretçilerin uzun süre sitede kalmasını sağlamak için sitenin tasarım ve temasını da en efektif hale getirmeyi amaçlar. Bunun için sitenin içeriği ve amacına uygun olarak bir ara yüz oluşturur ve siteyi aktif hale getirir.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

SEO danışmanı marka/kurumun web sitesi için öncelikle bir yol haritası çıkarır. Bu kapsamda siteyi analiz eder ve uygun bir strateji oluşturur. Site içi ve site dışı olmak üzere eksiklikleri ve düzeltilmesi gerekenleri tespit eder. Söz konusu site içi düzenlemeler olduğunda;
> Sayfa başlıkları,
> Meta açıklamaları,
> Site haritası,
> Site hızı,
> Mobil uyumluluğu gibi faktörler göz önüne alınır.
Site dışı düzenlemelerde ise;
> Forumlar,
> Bloglar,
> Sosyal medya hesapları,
> Backlink alma gibi konular üzerinde çalışılır.
Web sitesini en çok verim alabilecek hale getirmek amacıyla yürütülen SEO hizmet, diğer reklam ve tanıtım çalışmalarına bakıldığında oldukça avantajlıdır. Çünkü SEO fiyatları, düşük maliyetlidir. Bu noktada SEO fiyatları, sitenin içeriği, tasarımı, siteye eklenecek sayfalar, anahtar kelime adeti, popülerliği gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

SEO hakkında daha fazla bilgi almak için SEO sayfamızı ziyaret ediniz

Bizimle İletişime Geçin

8 + 12 =

tr_TRTurkish