1. Anasayfa
  2. Blog
  3. SEO neden yapmalısınız?

SEO neden yapmalısınız?

tarafından | Eki 16, 2019 | Blog

SEO; bir diğer ifadeyle Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesinin özellikle de Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında daha iyi bir konumda bulunması için yapılan bir takım çalışmaları içermektedir. Etkin kullanıldığı takdirde firmalar, kurumlar, haber siteleri ve hatta birçok blog için önemli bir dijital pazarlama ağı sunar. Dolayısıyla her şeyin ulaşılabilir olduğu çağımızda herkesten ve de her şeyden bir adım önde olmak için neden SEO yapmalıyım sorusunu bir kez daha kendimize yöneltmekte fayda var.

Markalaşma yolunda en büyük destekçiniz SEO

Her marka tüketicisi tarafından arama motorunda aratıldığında ilk sırada çıkmak ister. Ancak bunun yolu, anahtar kelimenin kullanılmasıyla arama motorunda çıkmanın çok daha ötesindedir. Çünkü araştırma yapan çoğu kişi yalnızca tek seferliğine bir şeylere bakıp çıkmıyor aksine birçok web sitesine girip kullandığı anahtar kelimeleri defalarca düzenleyip daha fazla siteye girerek araştırmalarını rafine haline getiriyorlar. Burada bir marka olarak tüm potansiyel müşterilerinizi göz önünde bulundurarak hareket etmeniz her arama sonucunda karşılarına çıkmanızı sağlayacaktır. Bu durum sitenizin tıklanmasını kaçınılmaz kılacaktır.

Güvenilir bir imaj için SEO

Tüketicilerin bakış açısına bakacak olursak genelde arama motorlarında yaptıkları araştırmalarda sıralamalara dikkat ederler ve bunu bilerek ya da istemsizce zihinlerine not ederler. Sıralamadaki konumunuz onlar için bir nevi güveni temsil eder. Hangimiz ilk sayfada ve üst sıralarda yer alan markalar varken çok daha arka sayfalarda ve alt sıralarda yer alan markalara güven duyarız ki? Her ne kadar birçok kişi bu durumu reddetse de arama sonuçlarında ilk sırada yer almanız kişinin markaya olan güveninin ilk temellerini oluşturduğu bir gerçektir.

İyi bir yatırım getirisi için SEO

Geleneksel reklam mecralarına ve hatta dijital reklamlara da kıyasla SEO ile markanıza yapacağınız yatırımlar çok daha fazla geri dönüş almanızı sağlayacaktır. Bunu en önemli sebeplerinden birisi de SEO’nun bannerlar gibi bir şeyler izlerken ya da bir şeyler okurken alakasız bir zaman dilinde ortaya çıkmamasıdır. Çünkü SEO, tüketicinin aramasına göre karşısına çıkar ve sadece doğru zamanda, doğru yerde onları yakalamanızı sağlayarak potansiyel müşterilerinizi kazanmanıza destek olur.

SEO danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak için SEO sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizimle İletişime Geçin

7 + 9 =

tr_TRTurkish