1. Anasayfa
  2. SEO - Search Engine Optimization

SEO (Search Engine Optimization)

SEO Nedir?

Bir dönüşüm çağının içindeyiz. Dijital bir dönüşüm çağı…

On yıl önce kabul edilen pazarlama stratejileri artık mevcut sistem içinde kendine yer bulamıyor. Geleneksel yöntemler tek başına, hedef kitlenin beklentilerini karşılamıyor, başarıyı sürdürülebilir kılmaya yetmiyor. Bu noktada iletişim süreçlerine dijital pazarlama stratejileri dahil oluyor. En önemli çözümlerin başında ise marka/kurumun arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan bir tanıtım prensibi olan SEO çalışmaları geliyor.

Marka/kurumun internet ortamındaki vitrini olan web sitelerinin organik arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkmasını hedefleyen SEO, yoğun bir trafik akışı sağlayarak hedef kitleye ulaşmayı sağlıyor. Marka/kurumun hizmet alanına ve hedeflerine uygun olarak belirlenen anahtar kelimeler aracılığıyla yürütülen SEO çalışmaları, arama motorlarının sıralama kriterlerini optimize ediyor.

Dijital Pazarlamanın Tartışmasız Gücü SEO, Neden Önemlidir?

Dünyada, sadece bir dakikada arama motorlarından 4 milyondan fazla arama yapılıyor. Milyonlarca kişi, ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi sahibi olmak, satın almak için arama motorlarını kullanıyor. Davranış biçimi ve satın alma ilişkilerini şekillendiren arama motorlarında rakiplerinizden sıyrılmak ve ilk olmak ise SEO ile mümkün hale geliyor.

Yeni düzenin en önemli pazarı olan dijital mecrada görünür olmanızı sağlayan SEO, marka bilinirliğini arttırmak ve markalaşma sürecini tamamlamak için interaktif teknikleri bir araya getirir. SEO; potansiyele ulaşmak, hedef kitleyi web sitesine çekmek, hedeflenen satış başarısını elde etmek, kurum/markaya olan güvenilirliği arttırmak, yüksek yatırım getirisi sağlamak için en etkili yoldur.

  • Hızlıdır,
  • Düşük maliyetlidir,
  • Prestij kazandırır,
  • Ölçülebilir sonuçlar sunar,
  • Kolay analiz edilebilir,
  • Rakipleri izleme şansı tanır,
  • Rekabet avantajı sağlar,
  • Kısa vadede olduğu kadar, uzun vadede kurum/markaya olumlu katkı sağlar.

SEO’nun Vazgeçilmez Eşi; İçerik

 SEO’nun en önemli amacı web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısıyla site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Bunu sağlayacak olan en önemli kriterlerden biri de web sitesi için yazılan yüzde yüz özgün içerik ve kaliteli metinlerdir. Biz Arma PR olarak sitelerin başarıya ulaşmasında, içeriğin SEO uyumlu yazılmasının etkin bir rolü olduğunu biliyor, profesyonel editörlerimiz tarafından hazırlanan içeriklerle bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

Dijital Pazarlama İle İlgili Sayfalar

Bizimle İletişime Geçin

8 + 7 =

tr_TRTurkish