1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Türkiye’deki Organizasyon Şirketleri

Türkiye’deki Organizasyon Şirketleri

tarafından | Tem 19, 2019 | Blog

Bir algı yönetimi olan halkla ilişkilerin en güçlü kanallarının başında organizasyonlar geliyor. Ürünlerin rasyonel özelliklerinden çok vadettikleri soyut değerlerle tatmin olman hedef kitleye ulaşmak ve bir deneyim yaşatmak içinse organizasyonlar bir ‘Etkinlikten’ çok daha fazlasını ifade ediyor. Pazarlama anlayışının geçirdiği köklü değişimler sayesinde yeni bir zihin ve algı inşası için her detayı profesyonel temeller üzerine kurulan organizasyonlar, bir er meydanı sağlıyor. Bu aşamada devreye giren organizasyon şirketleri, marka/kurumun mesajını doğru zamanda, doğru mecrada doğru kanallarla hedef kitleye ulaştırarak farkındalık yaratıyor.

Tüketici Deneyim İstiyor!

Artık süslü ambalajların ve her mecrada bas bas bağıran reklam kampanyalarının tüketiciyi ikna ettiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü tüketici farklı olmak, özel hissetmek ve en önemlisi de deneyim istiyor. Bunun içinse geleneksel yöntemler tek başına geride kalırken tüketiciyi merkeze alan organizasyonlar hedef kitleyi etkileme sanatını sahneliyor.

Organizasyon şirketleri ise iç ve dış paydaşlarla etkileşim kurmayı sağlayacak ortak bir zemin yaratmak için lansman, basın toplantısı, fuar gibi faaliyetlerin öncesi, sırası ve sonrasını planlı bir şekilde yürütüyor. Amaç, hedef kitleye doğrudan dokunabilmek, deneyim isteyen tüketiciye unutulmaz bir ‘An’ yaşatmak.

Her Ajans ‘Organizasyon Ajansı’ Değildir

Fark yaratan işlere imza atmak ve hedef kitleye doğrudan ulaşmak bu kadar kolay mı? Asla aksine çok zor ve giderek daha da zorlaşıyor. Hikayesi olan bir fikri, somut bir adıma dönüştürmek ve masa başından kalkıp saha da efektif olmak her organizasyon firması için mümkün olmuyor. Çoğu zaman başarı bekleyen marka/kurumlar ayırdıkları bütçeye ve harcanan emeklere rağmen hayal kırıklığı ile karşılaşabiliyor. Bu sebeple kurum/markaların organizasyon firması seçerken çok daha dikkatli olması gerekiyor.

  • Organizasyon firması;
  • Yeni nesil tüketici profilini çok iyi tanımalı,
  • Hayal gücünün sınırlarını zorlamalı ama her fikrin kağıt üzerinde durduğu gibi hayata geçirilemeyeceğini bilmeli,
  • Projenin öncesi ve sonrası için detaylı bir yol haritası olmalı,
  • Proaktif bir yol izlemeli,
  • Hedefe yönelik çözümler geliştirmelidir.

En önemlisi de hedef kitleye dokunan ve bir hikayesi olan fikirler üretmelidir. Ancak o zaman hem marka/kurum hem de organizasyon firması başarıya ulaşmış demektir.

Etkinlik & Proje Yönetimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Bizimle İletişime Geçin

9 + 4 =

tr_TRTurkish